Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

about

1994 yılından bu yana, değirmen sektöründe hizmet veren Başer Makina bir aile şirketidir. Teknoloji odaklı bakış açısı ile sürekli olarak yeniliklere odaklanmaktadır. Taşıdığı sosyal sorumluluk ruhu ile, üretimin yanı sıra, bulunduğu kentin tarihinden de ilham alarak markalaşma sürecini tamamlayan şirket, bünyesine Lemoulinfort markasını dahil ederek, uluslararası pazarda rekabet gücünü de arttırmayı hedeflemektedir.

1950’li yıllarda, merkezi Fransa’nın başkenti Paris e 15 km uzaklıkta bir kasabada Un Değirmeni İşletmesi olarak faaliyet göstermeye başlayan Lemoulinfort, 2017 Aralık ayı itibariyle artık Başer Makina markasıdır.

Değerlerimiz

 • İnsan sağlığına ve gıda güvenliğine önem veren,
 • Topluma, çevreye, insanoğlunun sağlıklı gıdaya ulaşma hakkına saygılı,
 • Uluslararası standartlara ulaşmayı hedeflemiş,
 • Araştırmacı ve yenilikçi yaklaşımla,
 • Müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamakla yetinmeyen daha fazlasına odaklı,
 • Üretimi ile ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedef edinmiş;
ÇAĞDAŞ
GÜVENİLİR
DÜRÜST

Kurumsal

Geçmişten gelen metal imalatı mesleğindeki birikimlerini, 20 yılı aşkın tecrübesi, genç ve dinamik uzman kadrosu, kaliteli hizmeti ile sürekli ürün kalitesini iyileştirmeyi ve müşteri memnuniyetini arttırmayı hedefler.

Faaliyet alanında saygın ve kalıcı bir firma olmak için öncelikle müşteri memnuniyetini sağlamayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda; Firmamızın yaşam sebebi olan müşterilerimize, en yüksek faydayı sağlayacak ürünleri geliştirebilmek için, çalışanlarımızda ve faaliyetlerimizde sürekli gelişme ve iyileştirme esas alınacaktır.

Üretim ve transferler Pınarçay Organize Sanayi bölgesindeki 19.500m2 fabrika içerisinde aktif olarak yapılmaktadır. 1000m2 lik idari binaya sahip olan fabrikamız, değirmen tesislerinin bütün ünitelerinin imalatını ve projelendirme ve tasarımlarını kendi bünyesinde yürütmektedir.

Firmamız, makine üretiminde ana başlıklar üzerine uzmanlaşmak için yeni tasarımlar ve teknolojileri yakından takip etmektedir.

Teknoloji takibi konusunda hassas davranarak hem kendi işinde hem de anahtar teslimi işlerde akıllı fabrika kurulumları için gerekli yatırımların alt yapısı bitirilmiştir.

2018 itibariyle ERP(işletme kaynak planlaması) teknolojik altyapı yatırımı ile, mal ve hizmet üretimi için gereken işgücü, makine, malzeme gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemine geçerek departmanlarını entegre hale getirmiştir.

Profesyonel proje yönetimi ile, akıllı fabrika kurulumu alanında fark yaratan Başer Makine,

Akıllı fabrikalar ile;

 • Üretim için gereken girişimcilik ve risk oranını en aza düşürmesi.
 • Üretim öncesi sürecin hesaplanması ve bunu istatistiksel olarak doğrulaması.
 • Sanal gerçeklik ile önceden kurulacak olan fabrika ve üretim alanının holografik görüntülenmesi.
 • Tasarlanacak ürünlerin, hologramlı yansıtıcılar ile ön görüntülenmesinin sağlanması.
 • Makineler arası iş koluna bölünmenin sağlanabilmesi.
 • İş alanını hesaplama ve gereksiz makineleşmeyi önleme.
 • Kriz analizi ile alınacak risklerin oranının hesaplayabilme.
 • Elde bulunan malzemeler ile yeni bir ürün tasarlayabilme.
 • En önemlisi iki programlı çalışma sayesinde zamandan tasarruf edebilme gibi iş emirleri planlanarak firmaların yatırımlarını daha kısa sürede amorti etme fırsatı sağlamaktadır. Böylelikle firmalara bilişimsel destek verilmektedir.

Üretiminin % 90’nı proje bazlı olup, her iş için toprağın verimliliği, buğday kalitesi, çıkacak un kalitesi, kepek miktarı ölçümlenerek her proje için ayrı diyagram hazırlanmaktadır. Hazırlanan bu diyagram sayesinde aynı miktar buğdaydan daha fazla ve daha kaliteli un öğütülmektedir. Un kalitesi ve vitamin değeri arttıkça yapılan ekmek daha lezzeti artarak %100 müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Özbekistan, Cezayir ve Zambiya’da olmak üzere 3 yurtdışı temsil ofislerimizin sayısını hızla arttırmayı hedeflemekteyiz.

Kurumsal Yaklaşımlarımız

 • Müşteri ile İlişkilerde Dürüstlük
 • Üretimde Kalite Odaklı Yaklaşım
 • Memnuniyet
 • Ekip Çalışması

VİZYON

Hızlı ve kaliteli mal üretmek için yenilikleri sürekli takip ederken, müşterilere beklentilerinin üzerinde kaliteli ürün sunmak; yüksek nitelikli ve küresel standartlarda oluşturduğu kurumsal yapısı ile iç ve dış pazarlarda önde gelen kuruluşların arasında yer almak.

Biliyoruz ki dünyada kazançlar ve fırsatlar için uluslararası iş dünyasına uyum sağlamak gerekmektedir.

Bu sebeple kısa vadeli hedeflerimizin başında dünya pazarlarında yerimizi almak Çorum’u ve Türkiye’yi dış ticaret alanında temsil etmek yer almaktadır.

Üretimlerimiz ve ürünlerimiz TSE Kalite Belgesine ve kalite yeterlilik belgesine sahiptir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam